BESTICK, ca 77 delar, nysilver, "Olga" mestadels AG Dufva, 1900-talets början.

Bestående av;
11+1 knivar (längd 24 cm),
6+12 gafflar (längd 18,5-21,5 cm),
20 fruktknivar (längd 17,5 cm),
5 fruktgafflar (längd 15,5 cm),
6+12 skedar (längd 18,5-22,5 cm),
2 såsskedar,
1 smörkniv,
1 osthållare (ej Olga).

Bruksslitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK