704316

Gustaviansk

(Ruotsi, 1775-1810)
Gustaviansk
(Ruotsi, 1775-1810)

GOLVUR, gustavianskt, sent 1700-tal.

Marmorerad målning. Emaljerad urtavla märkt "AAS Mora". Rak form. Skuren dekor. Två lod och pendel finns. Bredd 61. Djup 34. Höjd 200 cm. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Slitage. Repor och märken. Torrsprickor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
10 000 SEK