BUDDHA, trä. Thailand, 1900-talets början sannolikt.

Skuret, bemålat trä med glasdekor. Höjd 100 cm, längd 80 cm.

Slitage, dekor- och färgbortfall. Sprickor, fuktskadat trä.

Lähtöhinta
4 000 SEK