Jugend

(1890-1920)
Jugend
(1890-1920)

SKÅP, jugend, 1900-talets första kvartal.

Rektangulär form. Ljust bemålat. Invändigt med 4+1 hyllplan. Dörr med spegel. Beslag av pressad mässing. Höjd 200, längd 65, bredd 31 cm. Nyckel finns.

Senare bemålat och senare bemålade hyllplan. Senare invändigt bakstycke bakom spegeln. Slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK