MARC CHAGALL, färglitografisk affisch, Mourlot, Paris. 1962

"La Baie des Anges" (Nice Soleil Fleurs). Bladstorlek 100 x 62 cm. Oramad.

Mindre kantslitage och nagg.

Kirjallisuus

Sorlier, "Die Plakate von Chagall". Jmf Mourlot 350.

Lähtöhinta
8 000 SEK