KAFFEKANNA, silver. B Hedlund, Stockholm 1962. Vikt ca 920 gram.

Rokokoform med krönande lockknopp i form av blomma. Handtag i svartbetsat trä. Höjd ca 22 cm.

Obetydlig buckla. Smärre repor. Invändigt slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK