Armband, stel men öppningsbar med säkerhets kedja, förgyllt silver. Inre diameter 5,5 cm. Brosch, ovalformad med genombruten dekor, förgyllt silver. Längd 3,8 cm. Ring, förgyllt silver, storlek 17,5/54. Brosch, förgyllt silver. Längd 3,5 cm. Örhängen, ett par, silver. Stift. Diameter 1,8 cm. Totalvikt ca 32 g.
Några granater saknas på armbandet. Repor, och bucklor. Slitage.