CISTERN, koppar, 1800-talets andra hälft.

Koppar och mässing. Löst stående på ställning i svärtat smidesjärn. Märkt 15L (liter). Höjd ca 77 cm.

Slitage. Omförtennad invändigt. En tappkran/stopp saknas möjligen.

Lähtöhinta
1 500 SEK