Kellot
710601

RESEUR, Duverdrey & Bloquel, Frankrike samt H Samuel, England, 1900-talets första hälft.

Mässing. Urtavla märkt "H Samuel", urverk märkt "Duverdrey & Bloquel". Höjd 12 cm.

Bruksslitage. Några anlöpningar. Funktion garanteras ej, men fungerade vid inlämningstillfället.

Lähtöhinta
1 500 SEK