Rufino Tamayo

(Meksiko, 1899-1991)
Rufino Tamayo
(Meksiko, 1899-1991)

RUFINO TAMAYO, litografi, signerad samt numrerad 88/100.

Katten. Bildyta 49 x 64 cm.

Ej examinerad ur ram. Något gulnad.

Lähtöhinta
6 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet