SKRIVBORDSUPPSATS, 3 delar, nysilver, bl a KG Markströms, Uppsala, 1920-/30-tal.

Ljusstakar med gallermönstrad fot och lösa ljusmanschetter. Skrivbordsställ med bläckhorn i glas och gallerförsedd fot. Ljusstakarnas höjd ca 13,5 cm.

Minnesgravyr daterad 1931 på ljusstakarna. Försilvring delvis med slitage. Någon fot sned.

Lähtöhinta
1 500 SEK