Muut
716773

JULTRÄD, sydsvensk modell, 1900-tal.

Hästar i kryssformation. För fyra ljus. Omlindad med dekor samt äpplen på pinnar. Höjd 78 cm.

Bruksslitage, senare pynt.

Alkuperä - Provenienssi

Kopia efter förlaga på Kulturen i Lund.

Lähtöhinta
2 500 SEK