717231

PARTI LERGODS, 5 delar, delvis antikt ursprung, Nordafrika.

Kanna med handtag, avlångt kärl, skålfat, två oljelampor. Höjd 4,5-19 cm.

Slitage, nagg, avslag, smuts, sskålfatet med skadad kant.

Alkuperä - Provenienssi

Reseminnen ur samling tillhörande svensk dam, inköpta under 1960-talet i Tunisien.

Lähtöhinta
1 500 SEK