Christophe Gabriel Allegrain

(Ranska, 1710-1795)
Christophe Gabriel Allegrain
(Ranska, 1710-1795)

CHRISTOPHE GABRIEL ALLEGRAIN, Efter, skulptur, signerad i gjutformen.

Badande kvinna. Gjutarstämpel J.B Deposee Bronze Garanti Paris. Mörkpatinerad brons. Höjd 26 cm. Monterad på stensockel.

Smärre repor.

Lähtöhinta
7 000 SEK