BLOMBORD 2 st, och LAMPA, Gnosjö konstsmide, 1900-talets andra hälft.

Kopparlåda med aluminiumbotten, svart benställning i metall. Längd 82, bredd 24 och höjd 48 cm resp. längd 44, bredd 42 och höjd 48 cm. Monteringsbar lampa höjd 50 cm.

Slitage. Ytslitage. Anlupna.

Lähtöhinta
1 500 SEK