SAMOVAR, pläter. England, 1800-talets mitt.

Godronnerad dekor. Lock med knopp och tassliknande fötter. Höjd ca 31 cm.

Oputsad. Slitage. Foten möjligen med äldre lagningar.

Lähtöhinta
2 500 SEK