TAKKRONA, Boda glasbruk, 1900-talets andra hälft, total höjd 105 cm.

Stomme i metall med sex hållare för ljuslyktor. Diameter 50 cm. Höjd justerbar genom krokar.

Bruksslitage. Ett nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK