TAKLAMPA, 1930/40-tal.

TAKLAMPA, 1930/40-tal.

Bladrankor i bemålad plåt, vit kupa. Höjd 42 cm.

Äldre eldragning, smärre fläckar och märken, kantnagg.

Muut tiedot

Jmfr liknande lampor av Hans Bergström för Ateljé Lyktan.

Lähtöhinta
2 000 SEK