Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:
724020

RAM, empirestil, Claes Hultberg, Stockholm, 1900-talets första hälft

Förgylld och bronserad. Dekor av bladstav, lagerstav samt blad. Innermått 48,5 x 36,5cm, yttermått 71 x 59cm.

Slitage. Sprickor. Mindre färgbortfall.

Lähtöhinta
1 500 SEK