Peter Paul Rubens

(Flandern, 1577-1640)
Peter Paul Rubens
(Flandern, 1577-1640)

PETER PAUL RUBENS, hans krets, olja på duk, ej signerad.

En apostel. Cirkulär 38,5 cm.

Uppfodrad duk, retuscher, repor, oramad.

Muut tiedot

Restaurerad av P. Beer 1927, dennes Inskription "P. P. Rubens 1606" på baksidan

Lähtöhinta
4 000 SEK