HANS BERGSTRÖM, golvlampor, ett par, Ateljé lyktan.
Rund fot i mässing. Grålackerad stam samt ställbar del i mässing. Vit textilskärm, ställbar. Höjd som lägst 119cm.
Slitage. Repor. Ej funktionstestad.