FERNANDEZ ARMAN, skulptur, grönpatinerad brons, "Slices of Liberty", signerad och numrerad 112/150. Utförd 1985.
Grönpatinerad brons, höjd inkl. sockel av sten 79,5 cm.
Sockel med nagg, smärre anlupning på metall.
Arman Archive Number: APA# 8306.85.926