CARL-HARRY STÅLHANE, Rörstrand 1950 , bordslampa, stengods. Unik.
Kalebassformad. Harpälsglasyr i grönt. Signerad R CH Stålhane 50 C 73. Höjd 46 cm exkl montering.
Slitage, repor, tillverkningsdefekter. Ej funktionstestad.