747679

ARMBANDSUR, dam, 18k guld, Tissot Seastar. Vikt 29 g.

Quartz. Ljus urtavla med stavindex. Litet datumfönster. Senare armband, stämplat Clareus Guldsmeds Ab, Stockholm, 1984. Boettens diameter 22 mm. Total längd 17 cm.

Bruksslitage. Repor. Gravyr på boettens baksida. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
5 000 SEK