Muut
752727

TUGGANDE TÄNDER, NK 2015, JoAnn Tan Studio.

Tuggande tänder. 3D-printad PET-plast samt frigolit. Dekormålad. Tyg samt lära. Installerad mekanik som gör att tänderna rör sig upp och ner. Bredd 50, djup 33, höjd 32 cm.

Obs! Detta föremål visas fram till och med den 24 januari i Ljusgården på Nordiska Kompaniet Hamngatan 18 Stockholm. Från och med den 25 januari finns föremålet att beskåda i Bukowskis Markets lokaler, Västberga allé 3. Utlämning sker som vanligt hos Bukowskis Market.

Smärre slitage och repor. Mekanikens funktion garanteras ej, klippta sladdar.

Alkuperä - Provenienssi

Nordiska Kompaniets julskyltning 2015.

Muut tiedot

Föremålet i denna auktion har ingått i NKs julskyltning 2015 och är ej avsett för vidare kommersiellt utställningssyfte.
Intäkterna från auktionen skänks oavkortat till Barncancerfonden.

Lähtöhinta
4 000 SEK
Mitä kuljetus maksaa?

Paketointi ja vakuutus

Miten tilaan kuljetuksen?

Kun olet suorittanut maksun voit tilata kuljetusken Omat Sivut -osion kautta

Milloin esineeni toimitetaan?