JOHAN HENRIK SCHEFFEL, Tillskriven, olja på duk, ej signerad.
"Olof Cederström" (1712-1748). Duk 79 x 64,5 cm. Samtida bronserad ram.
Skador, lagningar, krackelerad, retuscher.
Familjen Cederström,
Beatelunds, sedermera Rikstens fideikommiss, Södermanland.