KONSOLBORD, empire, 1800-talets första hälft.
Förgyllt och bronserat. Skuren dekor av ymnighetshorn och ormar. Svärtad fotplatta. Skiva av marmor. Bredd 86. Djup 40. Höjd 81 cm.
Delvis senare bronsering. Slitage, repor och märken. Färgbortfall. Skiva med smärre nagg.
Kun olet suorittanut maksun voit tilata kuljetusken Omat Sivut -osion kautta