Olof Rudbeck d.y.

(Ruotsi, 1660-1740)
Olof Rudbeck d.y.
(Ruotsi, 1660-1740)

OLOF RUDBECK d.y., "Portföljen", numrerad 1244/1499, René Coeckelberghs Editioner, 1986.

Faksimilutgåva med 35 fågelplanscher. Oramade i pappkassett. Medföljande bok med kommentar av Gunnar Brusewitz samt Tomas Ansfält. Bladstorlek 37 x 52 cm upp till 120 x 61 cm.

Kassetten med slitage. Planscherna ej inramade.

Lähtöhinta
3 000 SEK