Carl Fredrik Hill

(Ruotsi, 1849-1911)
Carl Fredrik Hill
(Ruotsi, 1849-1911)

CARL FREDRIK HILL, krita. Signerad a tergo.

Alplandskap. 16 x 20 cm.

Något gulnad.

Alkuperä - Provenienssi

Uppsala Auktionskammare 2012.

Näyttelyt

Galerie Blanch, Stockholm, 1951.
Magasin 3, Stockholm, 1995.

Lähtöhinta
20 000 SEK