TAKLAMPA, troligen Orrefors, omkring 1900-talets mitt, höjd ca 80 cm.

Kupa i glas med bladformationer. Stomglas. Avslut i mässing. Tre ljuspunkter. Diameter ca 60 cm.

Bruksslitage. En glasarm saknas. Nagg. Skador och lagningar. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK