Okänd konstnär 1800/1900-tal

(Ruotsi)
Okänd konstnär 1800/1900-tal
(Ruotsi)

OKÄND KONSTNÄR 1800/1900-TAL ,

Copy after Hans Makart's "Der Sommer". 129 x 214 cm.

Colour loss, repairs, retouches.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift:
Kapten N Lindhé, Stockholm.
J D Åmell, 1938
J Åmell, 1947
Jägmästare Åmell

Lähtöhinta
20 000 SEK