Muut
893056

A COLLECTION OF SIX WOODEN BOXES, first half of the 20th century.

Fotografilåda i form av bok, daterad 1900, längd 31 cm. Snusdosa, näver, Längd 10 cm. Två pennskrin, längd 23 cm. Skrin med linläggningar, längd 12 cm. Skrin fanerat med olika träslag samt pärlemor, längd 27 cm.

The largest box with defective hinge. Wear.

Lähtöhinta
1 500 SEK