Five swedish exhibition posters, 1960/70-tal.

"Alternative Suédoise", från 1971. (bild av Lars Hillersberg) 50x30 cm.
Museum of Holography, New York, 1978.
"Six swedes", 1969, Camden arts centre, 76x50 cm.
"Nya svenska bilder", 1973, Amos Anderson Konstmuseum. 70x50.
"Margaretha Åsberg", Moderna Museet, 70x50 cm.

Not framed. Creases. Wear.

Alkuperä - Provenienssi

Björn Springfeldt Family Collection.

Lähtöhinta
1 500 SEK
Ota yhteyttä
Alexander Robertson
Tukholma
Alexander Robertson
Arvioija
+46 (0)709 17 99 95

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai – perjantai klo 9–13

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9–13

Asiakaspalvelu