A faience service set 3 pcs, Arabia, early 20th century,

Tvättfat diameter ca 34,5 cm. Kanna höjd 24 cm. Tvålskål längd 19 cm.

Krakeloitunut. Kellastunut. Kulumaa.

Alkuperä - Provenienssi

Från Säkkijärvi, Karelen.

Lähtöhinta
1 500 SEK