DOSA SAMT ASK MED DOMINO, metall, emalj, ben. 1900-tal.

Rund dosa med drakdekor i cloisonne. Målad pappask med 28 dominobrickor av ben och ebenholts. L 8-14.

Slitage. Brickorna med nagg och sprickor.

Lähtöhinta
800 SEK