VAS PÅ FOT, glas och mässing, empire, 1800-talets första hälft.

Slipad dekor. Hänklar i form av svanar, kvadratisk sockel. H 26.

Glasmynningen med naggar, troligen saknas mässingslist. Slitage.

Lähtöhinta
7 500 SEK