A RUDOLF KNÖRLEIN EARTHENWARE MASK, "Turandot", model no 6427, Goldscheider, Wien, Austria.

Height 27 cm.

Krackelyr. Baksidesnagg. Mindre nagg på ena ögonlocket. Lagningar på hårlockar i pannan.

Kirjallisuus

Dechant/Goldscheider s 430.

Muut tiedot

Formgiven omkring 1932.

Lähtöhinta
3 000 SEK