Ei yhteyttä palvelimeen
Live-huutokaupat
Contemporary Art & Design 670
Huutokauppa: 21.−22. huhtikuuta 2026
Important Timepieces 671
Huutokauppa: 21. huhtikuuta 2026
Modern Art & Design 672
Huutokauppa: 20.−21. toukokuuta 2026
Important Spring Sale 673
Huutokauppa: 10.−12. kesäkuuta 2026

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
9 Esinettä
Päivi Lempinen, Teltta.
12 h 17m
Päivi Lempinen, Teltta.
Tarjottu
100 EUR
Lähtöhinta
200 EUR
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
1p 17 h
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
Tarjottu
1 200 EUR
Lähtöhinta
800 EUR
Anders Zorn, "Byst".
3p 17 h
Anders Zorn, "Byst".
Tarjottu
370 EUR
Lähtöhinta
400 EUR
Anders Zorn, "Dalarö".
3p 17 h
Anders Zorn, "Dalarö".
Tarjottu
350 EUR
Lähtöhinta
500 EUR
Hannu Väisänen, Nimetön.
5p 17 h
Hannu Väisänen, Nimetön.
Tarjottu
220 EUR
Lähtöhinta
300 EUR
Max Ernst, "Oiseau vierge".
6p 10 h
Max Ernst, "Oiseau vierge".
Tarjottu
1 100 SEK
Lähtöhinta
5 000 SEK
John Young, Sultan Suleiman Khan I.
6p 13 h
John Young, Sultan Suleiman Khan I.
Tarjottu
2 700 SEK
Lähtöhinta
8 000 SEK
Tilaa uutiskirjeemme
Pysy ajan tasalla huutokaupoistamme, näyttelyistämme sekä taide- ja designmaailman uutisista.