764
76029

HANS J WEGNER, "Kina-stol", ett par, Fritz Hansen, Danmark 1987 och 1988.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Körsbär, lös sittdyna klädd i svart skinn. Etikettmärkta FRITZ HANSEN MADE IN DENMARK 1987 och 1988.

Slitage, repor på ryggbrickan. (2)

Modellen formgiven år 1943-44.