789
75775

ACHILLE & PIER CASTIGLIONE, golvlampa, "Arco" för Flos, Nave, Italien.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
484 - 581 EUR
554 - 665 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Sockel av marmor, svängd ställbar ställning, skärm av aluminium. Höjd 230 cm.

Slitage, skador.

Modellen formgiven år 1962.