1041
92487

KUDDE, broderad. 52 x 71,5 cm. Sverige 1700-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
276 - 368 USD
Klubbat pris
6 200 SEK

Mörkbrun botten med polykroma broderier av fågel i blomkrans omgiven av stora blommor. Senare bakstycke i rosengång.

Ställvis slitage, något smutsig och lagad, smärre hål och skador.

Tilläggslista

Preliminärt utförselförbud.