512
73635

Erik Ernander, supkalk, silver, Uppsala (verksam 1775-1809).

Utropspris
2 000 SEK
177 EUR
184 USD
Klubbat pris

Delvis förgylld. På rund fot. Svisselerade initialer. Höjd 12 cm, vikt 51 gram.

Obetydlig lagning på foten.