781
90493

SEKRETÄR. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 900 - 2 850 EUR
2 170 - 3 260 USD
Klubbat pris
27 000 SEK

Fanerad med valnöt, jakaranda och fruktträ. Beslag av förgylld mässing. Bakom klaff sex små lådor. Nedtill två lådor. Längd 87, bredd 47, höjd 106. Nycklar medföljer.