1024
115597

MATTA. "Rubirosa, grön". Gobelängteknik. 242,5 x 179,5 cm. Signerad AB MMF MR (AB Märta Måås-Fjetterström, Marianne Richter).

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 590 - 1 770 EUR
1 660 - 1 840 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Komponerad 1958.

Ställvis något slitage, fläckar, smärre malskador. Ställvis skadade fransar.