120501

Torsten Palm

(Sverige, 1885-1934)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
887 - 1 070 EUR
935 - 1 120 USD
Klubbat pris
23 000 SEK
Torsten Palm
(Sverige, 1885-1934)

Franskt landskap

Signerad T. Palm och daterad -24. Pannå 37,5 x 46 cm.

Proveniens

Tidigare i Herr E. K:son Kjellbergs samlingar, Stockholm.

Nationalmuseum, Stockholm, "Torsten Palms minnesutställning", 1945 kat nr 92.