1040
149669

LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike, 1800-talets början. Empire.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Förgylld brons. Nedåt avsmalnande kannelerade skaft på rund fotplatta. Reliefdekor av blommor och palmetter. Höjd 29,5 cm.

Den ena foten med lagning och smärre bucklor. (2)