1043
147539

LJUSSTAKAR, ett par. Frankrike 1800-talets början. Empire.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
12 500 SEK

Förgylld brons. Kolonnskaft på rund fot. Reliefdekor av vinrankor, blommor och blad. Höjd 29,5 cm.

Bucklor, smärre bristningar. (2)