1055
138745

LJUSSTAKAR, ett par, av Jacob Sauer 1786. Gustavianska.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
42 000 SEK

Tenn. Klockformad fot med dekor av kannelyrer, girlander och pärlstav. Under fot gjuten sentens. Höjd 25 cm.

Lagningar, ställvis bucklor. (2)