1106
151149

VINKYLARE. Barock, 1600/1700-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
872 - 1 310 EUR
912 - 1 370 USD
Klubbat pris
21 000 SEK

Koppar. Oval delvis godronnerad. Brätte med äggstav. Dubbla ringhänklar i lejonmaskaroner. Längd 69, höjd 25 cm.

Bucklor, bristningar, lagningar.