1185
157671

SEMIANTIK SILKE KESHAN. 194 x 129,5 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Lejongul botten med polykroma blommande träd, fåglar, nisch och blommor. Mörkblå huvudbård med stor palmett- och blomranka.

Ställvis hårt slitage, fläckar, ställvis skör, smärre skador och lagningar. Långsidorna med trampveck, kortsidorna saknar flera knutrader.